מאמרים

ליטיגציה אזרחית מסחרית

רובנו מכירים את הסצנות בסדרות האמריקאיות כמו פרקליטיL.A.  ואחרות, בהן מתעמת עורך הדין עם העדים, נושא נאום סיכום מלהיב מול חבר המושבעים שבסופו של דבר כולנו צופים בשמחת הניצחון בה הוא מציל את לקוחו. במהלך הסידרה אנו רואים כיצד עורכי הדין חוקרים ומכינים את הלקוח לקראת המשפט, ההתמודדות מול השופט, מול הצד שכנגד ההתמודדות מול עדי התביעה ו/או ההגנה. עורכי הדין מתמודדים בעשרות ומאות משפטים, אך האם ההכנה, ניסוח השאלות, החקירה הנגדית, ההתנגדות לשאלות המועלות מהצד השני היו נכונות או בזמן הנכון ואם בכלל הועלו?

ואם נחזור לסדרה פרקליטי L.A. מי לא זוכר את המושג אובג’קשן, שהיה שגור בפינו כמעט בכל משפט שני שלנו. זו הייתה הסנונית הראשונה של סדרות דרמה משפטיות שהוציאו את עולם המשפט ועריכת הדין מהחליפות האפורות וסדרות כמו “חוק וסדר” ו”אלי מקביל” רק העצימו את העניין שבית המשפט וניהול משפט אינו רק הליך אפור וסדור. ניהול הליך הגנה או תביעה הינו קצת יותר מורכב מכך… אומנות הליטיגטור

סדרות הטלויזיה רק המחישו כי מקצוע עריכת הדין אינו כפי שזה נראה על המסך, אלא זו אומנות הליטיגציה, או “בעברית” ליטיגטור. ובתחום הזה יש תת תחומים כמו ליטיגציה אזרחית מסחרית, ליטיגציה במקרקעין, ליטיגציה אזרחית, כל תחום וההתמחות שלו. ככל הנראה לא מספיק להיות עורך דין טוב בתחום המקרקעין צריך להתמחות בליטיגציה מקרקעין על בוריה.

מהי בעצם ליטיגציה?

ליטיגציה – אומנות ההתדיינות, כיצד עורך הדין מביע את טיעוניו בבית המשפט. גם כאן ישנם כללים מוגדרים על פי חוק סדר הדין האזרחי השתמ”ד 1984, סדרי דין התשס”א 2000 חוק סדר הדין הפלילי , נוסח משולב, תשמ”ב 1982. כך שאומנות הטיעון,, התדיינות כפופה לכללים ברורים. והקריאה אובג’קשן איננה גחמה של פרקליט זה או אחר בסדרת טלויזיה. גם כאן, החוק מגביל את משך ההופעה האומנותית של עורך הדין ודורש הגשת הצהרות בכתב טרם המשפט.

ליטיגציה אזרחית –  (ליטיגציה אזרחית מסחרית) מגיע מעולם שוק ההון והמסחר, דיני עבודה, נזיקין, זכויות יוצרים, רשלנות, אינטרנט וכד’.

ליטיגציה במקרקעין – עוסקת בעולם הבנייה כמו ליקויי בנייה, חוזים מול קבלים ויזמי בנייה, תכנון בנייה וכד’.

בבואכם לשפיגל סלמה משרד עורכי דין תקבלו לא רק שירות מקצועי של עורך דין אלא של מומחים באומנות ההתדיינות כפי שאנו מכונים ליטיגטורים משפטיים.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.