מאמרים

עו”ד הפטר

לפני שנבין מתי בעל עסק נזקק לשירותיו של עו”ד הפטר, יש להבחין במספר מושגים:

עסק – מקום בו אנו פועלים להשגת רווחים. אנו ועובדינו עוסקים בפעילות במטרה לספק שירות מסוים שבעדו נקבל תמורה.

פשיטת רגל – כפי שמוכר מן התורה המונח – שמיטת כספים – כאשר, אנו לא מספקים את השירות לו התחייבנו כבעלי עסק, אנו מעוניינים להגן על עצמנו מנושינו – אנו נבקש להכריז על העסק כפושט רגל.

צו הפטר – צו הניתן על ידי שופט בסיום הליך פשיטת רגל והאפשרות להתחיל חיים חדשים ונקיים מחובות.

מהו הליך הפטר חובות?

מטרתו של עסק הוא לייצר רווחים. רבים מאיתנו חושבים כי המומחיות שלנו תקדם אותנו לעבר חלום הקמת עסק שגם יביא עימו רווחים. במדינת ישראל, כ-40 אלף עסקים נסגרים בשנה, ועל כל 10 בתי עסק שנפתחים בשנה, 9 בתי עסק נסגרים ומגיעים למצב של פשיטת רגל.

סוף מעשה במחשבה תחילה, חמש נקודות בדרך לפשיטת רגל:

ניהול – המומחיות שלנו בעסק, איננה ערובה לניהול נכון של בית העסק. זה שאנו מומחים בתחום אינו הופך אותנו למנהלים, עלינו למנות מנהל המבין בתחום על מנת שהעסק יענה להגדרה של השגת רווחים.

תזרים מזומנים – בתחילה, אנו נדרשים למימון הקמתו והרצתו של העסק עד לשלב בו העסק מקיים את הגדרתו ומפיק את הרווחים המצופים.

לקיחת הלוואות – על מנת לקיים תזרים מזומנים המאפשר את הרצתו על בית העסיק, אנו לוקחים הלוואות. כאן חשוב לתכנן עד כמה נחוצה ההלוואה, גודלה תוך התחשבות ביכולת להחזירה מתוך הכנסות בית העסק.

סיכונים – החלום לפתוח עסק גורם לנו לקחת סיכונים כמו לקיחת הלוואות שאיננו יכולים לעמוד בהן, או אף לקחת הלוואות ממקורות מפוקפקים.

תשלומים/גבייה – אם כבר לקחת הלוואות, מנהל מקצועי יוודא כי תהליך הגבייה מאפשר החזרתן של ההלוואות אותן לקחתנו לרווחת העסק. רבים מאיתנו נוטים לוותר על תשלומים לחברים ו/או לגבות במסלול של שוטף +90 ויותר, בעוד ההלוואות הינן בגבייה חודשיות.

ואם בכל זאת הגענו להליך של הפטר, יש להיוועץ בעו”ד הפטר על מנת שיוציא צו הפטר מבית המשפט. בתהליך זה עלינו להוכיח כי פעלנו בתום לב לצורך הסדרת חובותינו ואנו מעוניינים לקבל צו הפטר חובות מלא וחלוט. הפטר הוא סיום תהליך פשיטת הרגל, צו כינוס נכסים וכל ההגבלות שהוטלו עלינו כבעלי עסק.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.