מאמרים

עו”ד צ’קים

מה חשוב לדעת לגבי עו”ד צ’קים

עו”ד צ’קים יכול לעסוק בגביית שיקים חוזרים או בטיפול בצ’קים שחזרו והתגלגלו. במקרים רבים עו”ד צ’קים שעוסק בגביית חובות יקבל את שכר הטרחה מתוך הסכום כשזה ייגבה.

חזרה של צ’קים

יש מקום להסביר לגבי הסיבות של חובות שיקים שהתפתחו כתוצאה מחזרה של צ’יק. הסיבה הנפוצה והמוכרת להתפתחות של חובות צ’קים היא כאשר אין כיסוי מספיק בחשבון. סיבה אחרת יכולה להית אם הבנק הגביל את החשבון. הגבלת החשבון יכולות לנבוע מסיבות שונות בין היתר עקב חוסר כיסוי מתמשך שהוביל לסחרור של חובות צ’קים. גם טעויות טכניות יכולות להוביל להחזרה של צ’ק. נותן הציק יכול לתת גם הוראת ביטול, דבר שלא קל להצדיק מבחינה משפטית.

על הקשר החוזי שבין לוקח לבנק

הקשר בין הלקוח לבנק הוא קשר חוזי וככזה חלות עליו מערכת דיני חוזים. ההתניות בחוזים החתומים שבין הבנק ללקוח מחיבות את הבנק לנהוג בהתאם להוראות הלקוח. המחוקק לוקח בחשבון את יחסי הכוחות הלא שוויוניים שבין הלקוח לבנק ואת כוחו הגדול של הבנק בהתנהלותו מול הלקוח. תביעת חוב בנק שאינה מוצדקת ופגעה בלקוח יכולה במקרים מסוימים להצדיק תביעה של הבנק.

כאשר מקבלים מהמחלקה המשפטית של הבנק התראה של תביעה מהבנק לפני פנייה לבית המשפט, כדאי ליצור קשר עם עורך דין. עו”ד יפעל לשם מחיקת החובות ובניית הסדרי חוב שהלקוח יכול לעמוד בהם, ללא הידרדרות למצב של פשיטת רגל, בה הבנק עלול להפסיד כמעט את כל כספי החוב. כאשר לבנק יש אשמה במצב הכלכלי של הלקוח, עורך הדין יכול לאיים בתביעה נגד הבנק לשם שיפור מצבו של הלקוח במשא ומתן.

ניסיון ומקצועיות של עו”ד צ’קים

משרד עורכי דין שפיגל סלמה מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון נושאים כגון, חובות שיקים, תביעה נגד בנקים, ליטיגציה אזרחית ומסחרית, מקרקעין, חדלות פירעון, ירושות, צוואות וסייבר. המשרד מתמחה בהליכי פשיטת רגל, חדלות פירעון ושיקום כלכלי כמו גם תביעות בנקים בידי אנשים פרטיים ועסקים. למשרד ניסיון רב בעבודה מול עורכי הדין של הבנקים והנושים לשם מחיקת חובות בנקים ובניית מנגנון הסדרי חובות, ללקוחות בסחרור כלכלי. משרד עו”ד צ’קים שפיגל סלמה מחויב לשירות אישי לכל לקוח, תוך הקפדה על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.