מאמרים

עורך דין הקפאת הליכים

במה עוסק עורך דין הקפאת הליכים

עורך דין הקפאת הליכים מבקש מבית המשפט להקפיא את כלל ההליכים המשפטיים של החברה אותה הוא מייצג. ההליכים אותם ניתן להקפיא כוללים הן את ההליכים שמתנהלים כעת, כמו גם, הליכים שעתידיים להתנהל כגון, תביעה כספית, דרישה לפירוק החברה ותיקי הוצאה לפועל.

לשם שיקום החברה ושמירה על העובדים

האמצעי של הקפאת הליכים ננקט בדרך כלל על מנת לאפשר לחברות לשקם את עצמם. השיקום נעשה על מנת למכור את החברה או להכניס בה משקיעים חדשים, תוך שמירה על נכסי החברה וזכויות העובדים. לקראת הקפאת הליכים החברה תנסה להגיע להסדרי חוב מול הנושים והספקים ובמהלך תקופת ההקפאה, החברה מנסה להתייעל על מנת שפעילותה העסקית תהפוך לברת קיימא מבחינה כלכלית. 

על הפסקת פעולות הגבייה

תכנית ההבראה לרוב נבנית בשיתוף עם עו”ד הקפאת הליכים ומשך הזמן שניתן לחברה על מנת ליישם את התוכנית הוא תשעה חודשים. בתקופה זו פעולות הגבייה של הנושים מופסקות לשם מתן הזדמנות לחברה לצאת מהמשבר. הרציונל מאחורי הרצון לאושש את החברה הוא שעדיף להציל כמה שניתן מכספי הנושים, שעלולים להפסיד את  מירב כספם במקרה של פירוק החברה.

מהם שיקולי בית המשפט בהחלטתו

בשיקולי בית המשפט אם לקבל את הבקשה של עורך דין הקפאת הליכים יעמדו מספר נושאים. הרצינות וההיתכנות של תכנית ההבראה נבחנות כמו גם הנתונים הכלכליים והכספיים של החברה. מספר העובדים התלויים בחברה נילקח גם הוא בחשבון. בית המשפט לא מאפשר תכונית הבראה שנועדה לביצוע תספורת למשקיעים או מכירה סיבובית שנועדה לצמצם הפסדים של הצד המשקיע. הצדדים הנושים צריכים גם הם, להסכים לתוכנית ההבראה ועל מנגנון המסדיר את החזרת החובות.

על ניסיון ומקצועיות עורך דין הקפאת הליכים

משרד עורכי דין שפיגל סלמה מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון נושאים כגון, תביעות נגד הבנקים, ליטיגציה אזרחית ומסחרית, מקרקעין, חדלות פירעון, ירושות, צוואות וסייבר. משרד עו”ד הקפאת הליכים שלהם, מתמחה בהליכי פשיטת רגל, חדלות פירעון ושיקום כלכלי כמו גם תביעות נגד הבנקים עבור אנשים פרטיים ועסקים. למשרד ניסיון רב בעבודה מול עורכי הדין של הבנקים והנושים לשם מחיקת חובות בנקים ובניית מנגנון הסדרי חובות, ללקוחות בסחרור כלכלי. משרד עורך דין הקפאת הליכים, שפיגל סלמה מחויב לשירות אישי לכל לקוח, תוך הקפדה על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.