מאמרים

עורך דין פשיטת רגל

כל מה שרצית לדעת על עורך דין פשיטת רגל

למי שצבר חובות ברמה שאין ביכולתו להחזיר כדאי לפנות אל עורך דין פשיטת רגל לשם הפעלת ההליך. כאשר מכריזים על אדם כפושט רגל או כפי שמגדיר את מצבו החוק החדש, חדלות פירעון, אדם יכול לשקם את עצמו מבחינה כלכלית. על פי החוק מי שיכול להגיש את הבקשה הוא בשני המצבים הבאים, אדם שאינו יכול להחזיר את חובותיו ואדם שסך חובותיו גדול מסך הנכסים שבבעלותו.

התאמה להליך

במקרים רבים, עורך דין פשיטת רגל יידע לייעץ אם אדם לאור מצבו הכלכלי, הוא אכן מתאים להליך פשיטת רגל כפי שהתנאים הוגדרו בחוק. עו”ד פשיטת רגל יכול גם לנהל משא ומתן עם הנושים, טרם מימוש ההליך בו יפסידו את מירב חובם לשם הפחתת החוב ובניית הסדר תשלומים שהחייב יוכל לעמוד בו.

הליך שיקומי

הליך פשיטת רגל הינו הליך שיקומי. במסגרת ההליך על החייב לפנות לבית המשפט על מנת לקבל הכרה באי יכולתו לפרוע את חובותיו לנושים. על פי החוק, אל הליך פשיטת רגל בישראל ניתן לפנות מי שחובותיו גבוהים מכ-17 אלף שקלים. ההליך לרוב, אמור להסתיים בתוך כחמש וחצי שנים וכדאי לעשותו בליווי של עורך דין פשיטת רגל.

חוק חדלות פירעון החדש

בשנת 2019 נכנס לתוקפו החוק החדש לחדלות פירעון ושיקום כלכלי. החוק נוגע לכל הליך פשיטת רגל של אדם פרטי. החוק הגדיר מחדש, את מסלול השיקום של החייב בהתאם להליך של פשיטת רגל שהיה נהוג בעבר. הטיפול הועבר לגופים מנהליים, לשם ייעול ההליכים וקיצור אורכם.

הוצאה לפועל והאפוטרופוס הכלל

ההוצאה לפועל היא הגוף שמטפל בהליכי חדלות פירעון של יחידים שחובותיהם אינם גבוהים מהסכום של 150,455 ש״ח. תיקי חדלות פירעון בהוצאה לפועל המלווים על ידי עו”ד פשיטת רגל, לא מגיעים לדיון בפני בתי משפט אלא מול רשות ההוצאה לפועל. כאשר החובות של אדם גבוה מסכום זה, מתמנה על ההליך האפוטרופוס הכללי של משרד המשפטים.

עורך דין פשיטת רגל  מקצועי ומנוסה

משרד עורכי דין בוטיק, שפיגל סלמה מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון נושאים כמו, ליטיגציה אזרחית ומסחרית, מקרקעין, חדלות פירעון, ירושות, צוואות וסייבר. המשרד מתמחה בהליכי פשיטת רגל, חדלות פירעון ושיקום כלכלי לאנשים פרטיים. משרד עורכי דין שפיגל סלמה מחויב לשירות אישי לכל לקוח תוך הקפדה על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.