מאמרים

פרטיות ואבטחת מידע

על פרטיות ואבטחת מידע בעולם משתנה

פרטיות ואבטחת מידע הם נושאים שהפכו לרלוונטיים וחשובים בעידן הדיגיטלי. חברות ועסקים נדרשים במהלך הפעילות העסקית לשמור מידע פרטי של לקוחות ולהגן עליו מפני מתקפות סייבר וכופר. הרגולציה בתחום של פרטיות ואבטחת מידע מגבירה את החשיפה של החברות ובעלי משרות בתוכן ומחייבת אותן לקחת את הנושא ברצינות. מכאן החשיבות של ייעוץ משפטי מקצועי של עורכי דין הבקיאים בנושא ומשמעויותיו.

רגולציה ורמת אבטחה נדרשת

בתקנות הרגולטוריות נקבע כי החובות שחלות על הבעלים של מאגרי מידע ממוחשבים חלות גם על מחזיקי מאגר המידע ומנהליו. בתקנות ישנה חלוקה לסוגי מאגרי מידע שונים וככל שמאגר המידע גדול יותר החובות לגבי רמת האבטחה עולות. גם לגבי סוג המידע הרגולציה מבדילה בין מידע בסיסי לבין מידע רפואי ונפשי שאליו נדרשת אבטחה חזקה יותר מצד מנהל המידע.

נזקים כתוצאה ממתקפת סייבר

הגידול בהיקף מתקפות הסייבר והכישלונות המצטברים בעת האחרונה בתחום אבטחת מידע העלו לכותרת את הנזקים שנגרמו לחברות שונות. לנזקים הכספיים והתפעוליים נלווה נזק תדמיתי גדול שיכול לסכן את המוניטין של חברות מצליחות וותיקות. מלבד הנזקים הללו לכישלון של חברה עם הגנה על מידע של עובדים או לקוחות יכול להיות השלכות משפטיות בדוגמת תביעות של צדדים נפגעים וקנסות מצד הרגולטור.

מדיניות מידע באופן שוטף

עוד טרם פגיעה בתחומי אבטחת מידע כדאי לכל חברה לקבל ייעוץ משפטי לשם גיבוש מדיניות פנימית לניהול והטמעה של אבטחת מידע באופן שוטף.  הייעוץ יכלול הכרות עם הדרישות והמגבלות המשפטיות שחלות על העסק בתחום הגנת מידע. ייעוץ משפטי קבוע יכול לצמצם את הסיכונים המשפטיים הנובעים לאופן פעילות החברה לשם הגנה על פרטיות ואבטחת מידע בשוטף.

ייעוץ משפטי לאירוע כופר

במקרה של אירוע כופר או כאשר מידע נחשף באופן אחר כדאי לקבל ייעוץ מעורך דין על האופן שכדאי להתמודד עם השלכות המתקפה על מנת לצמצם למינימום האפשרי את התביעות מצד הלקוחות והעובדים בדבר אי הגנה על מידע פרטי שלהם.

עורך דין מקצועי ומנוסה לתחום פרטיות ואבטחת מידע

משרד עורכי דין בוטיק, שפיגל סלמה מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון נושאים כמו, ליטיגציה אזרחית ומסחרית, מקרקעין, חדלות פירעון, ירושות, צוואות וסייבר. המשרד מתמחה ומנוסה בהליכי הגנת מידע. משרד עורכי דין שפיגל סלמה מחויב לשירות אישי לכל לקוח תוך הקפדה על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.