מאמרים

תביעות בנקים

מה חשוב להבין לגבי תביעות בנקים

למקרים של תביעות בנקים סיכויי הצלחה גבוהים כאשר מתקיימת עילת תביעה מוצדקת. עילת תביעה יכולה להיות כאשר הבנק הפר את חובת האמון שלו כלפי הלקוח או הציבור. יכולה להיות עילת תביעה גם במקרים שהבנק לא שמר על חובתו לזהירות ושמירה על האינטרס של הלקוח. לבנקים אחריות וחובות גדולות יותר מאלו של כל חברה מסחרית אחרת, עקב כך שכספי הלקוחות הם במוקד המבנה העסקי של הבנק.

תום לב בשיקול הדעת

חובת תום הלב של הבנק מאפשרת תביעה נגד בנק כאשר נפל פגם בשיקול הדעת של הבנק במתן אשראי ללקוח בחוסר תום לב. הפסקת אשראי או תביעת חוב בנק בחוסר תום לב, שגרמה לנזקים כלכליים של הלקוח ולסחרור כלכלי בעקבות כך, יכולה להוות הפרה של תום הלב ועילת תביעה נגד בנק בשל נזיקין.

הקשר החוזי שבין לוקח לבנק

הקשר בין הלקוח לבנק הוא קשר חוזי וככזה חלות עליו מערכת דיני חוזים. ההתניות בחוזים החתומים שבין הבנק ללקוח מחיבות את הבנק לנהוג בהתאם להוראות הלקוח. המחוקק לוקח בחשבון את יחסי הכוחות הלא שוויוניים שבין הלקוח לבנק ואת כוחו הגדול של הבנק בהתנהלותו מול הלקוח. תביעת חוב בנק שאינה מוצדקת ופגעה בלקוח יכולה להצדיק תביעת בנק במקרים רבים.

משא ומתן מול הבנקים

כאשר מקבלים מהמחלקה המשפטית של הבנק התראה של תביעות בנקים לפני פנייה לבית המשפט, כדאי ליצור קשר עם עורך דין, לשם מחיקת חובות בנקים ובניית הסדרי חובות שהלקוח יכול לעמוד בהם, ללא תביעת בנק והידרדרות למצב של פשיטת רגל, בה הבנק עלול להפסיד כמעט את כל כספי ההלוואה. כאשר לבנק יש אשמה במצב הכלכלי של הלקוח, עורך הדין יכול לאיים עם תביעה נגד בנקים לשם שיפור מצבו של הלקוח במשא ומתן.

ניסיון ומקצועיות בגיבוש הסדרי חובות בנקים

משרד עורכי דין שפיגל סלמה מייצג ומייעץ ללקוחות במגוון נושאים כגון, תביעה נגד בנקים, ליטיגציה אזרחית ומסחרית, מקרקעין, חדלות פירעון, ירושות, צוואות וסייבר. המשרד מתמחה בהליכי פשיטת רגל, חדלות פירעון ושיקום כלכלי כמו גם תביעות בנקים בידי אנשים פרטיים ועסקים. למשרד ניסיון רב בעבודה מול עורכי הדין של הבנקים והנושים לשם מחיקת חובות בנקים ובניית מנגנון הסדרי חובות, ללקוחות בסחרור כלכלי. משרד עורכי דין שפיגל סלמה מחויב לשירות אישי לכל לקוח, תוך הקפדה על הסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.