שירותי המשרד

עורך דין נדל”ן

עסקאות וחוזי נדל"ן - רכישה ומכירה

עבור רוב האנשים, רכישת נכס נדל”ן היא העסקה המשמעותית והגדולה ביותר שיעשו בחייהם. 

עסקת נדל”ן היא מאורע משמח, אך היא גם כרוכה בהוצאה כספית של חלק גדול מההון האישי והמשפחתי ולרוב גם בנטילת הלוואה בסכומי כסף גדולים, תוך שעבוד הנכס הנרכש. 

לכן יש חשיבות רבה לביצוע בדיקה יסודית של כל נתוני העסקה ולניסוח חוזה ברור, אשר ישקף במדויק את ההבנות וההסכמות בין הצדדים ויגן היטב על הצדדים לו – על הרוכש – שלא ימצא את עצמו עם משכנתא וללא דירה – ועל המוכר – שלא ימצא עצמו ללא הדירה מבלי שקיבל את מלוא התמורה החוזית עבור הנכס. 

תפקידו של עורך הדין בעסקת מכר מתחיל הרבה לפני חתימת הסכם הרכישה/ המכירה. עורך דין מקצועי יבצע בדיקות רקע, בין היתר, בנוגע לרישומי המקרקעין והשעבודים, יבדוק את לוח התשלומים עליו הסכימו הצדדים ואת מקורות המימון שלהם, על מנת לוודא שהקונה לא יתחייב לעסקה שאינו יכול לעמוד בתנאיה ואשר צפויה מראש להיכשל, וינהל משא ומתן על ניסוח הסכם המכר, במסגרתו ידאג לתת מענה לחששות הלקוח, יגדר את הסיכונים, כדי להגן ולשמור על הלקוח באופן הטוב ביותר האפשרי, ויוודא שהסכם המכר מנוסח באופן ברור וחד משמעי, שאינו מותיר מקום למחלוקות עתידיות בנוגע לפרשנות ההסכם. 

הסכם מכר טוב, הוא הסכם אשר משקף באופן מאוזן את האינטרסים של שני הצדדים לו ואשר מנוסח באופן ברור וחד משמעי, כך שאינו מותיר מקום למחלוקת פרשנית.

למרבה הצער, צדדים להסכם שלא דאגו מראש לייצוג משפטי בהסכם רכישה או מכירה של נדל”ן, מוצאים את עצמם, במקרה הטוב, עם הסכם גרוע שאינו מגן על האינטרסים שלהם, ובמקרה הרע – מנהלים תביעות משפטיות סביב פרשנות ההסכם, או גרוע מכך – ללא הכסף וללא הדירה.

פעמים רבות, ברכישת דירה יד ראשונה מקבלן, רוכש הדירה סבור שאינו זקוק לעורך דין. במקרים אלו, חשוב לדעת כי עורך הדין של הקבלן אינו מייצג את הרוכש, ובהסכם רכישה מקבלן קיימים תנאים רבים המקפחים את הרוכש ולכן יש חשיבות רבה לכך שהרוכש ידאג לעצמו לייצוג משפטי באופן עצמאי, ע”י עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין שייצג אותו וידע להגן על זכויותיו כרוכש דירה מקבלן.

אם אתם עומדים לפני חתימה של חוזה רכישה או מכירה של נכס נדל”ני, חשוב שיהיה לכם ליווי משפטי מקצועי ע”י משרד עורכי דין המתמחה בתחום, שידאג לשמור על זכויותיכם ולהגן עליכם, לפני חתימת החוזה, וילווה אתכם לאורך תהליך הרכישה או המכירה של הנכס.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי. קבלת ייעוץ משפטי ממשרד עורכי דין מקצועי המתמחה בתחום רכישה או מכירה של מקרקעין היא חיונית כדי לשמור על זכויותיכם ולהגן עליהן. 

שפיגל סלמה, משרד עורכי דין, הוא משרד בוטיק המעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל”ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל”ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל”ן פרטי ומסחרי.

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.