מאמרים

איחור במסירת דירה חדשה מקבלן

עסקאות לרכישת דירה הן מהחשובות והיקרות שאנשים עורכים במהלך חייהם ויש להקפיד שהן יעשו בצורה אחראית, מקצועית וזהירה. כחלק מכך, יש לחתום על הסכם מכר מפורט וברור, המסדיר את המועד המדויק שבו תימסר הדירה מהקבלן לרוכש. עם זאת, במציאות של היום, אנו נתקלים במקרים רבים של איחור במסירת דירה חדשה מקבלן. החדשות הטובות עבור רוכשי הדירות הן שניתן מכוח החוק לתבוע פיצויים כספיים מהקבלן. 

איחור במסירת דירה חדשה מקבלן מה קובע החוק?  

חוק המכר (דירות), תשל”ג – 1973 קובע כי איחור במסירת דירה מקבלן מעל 60 יום מהמועד המצוין בחוזה, מקנה לרוכשים זכאות לקבל פיצויים בלי הוכחת נזק. זאת, בגין כל חודש או חלק מחודש מיום האיחור ועד מסירת הדירה בפועל, או סך הפיצוי עליו הסכימו הצדדים בהסכם המכר, לפי הסכום הגבוה מביניהם. חשוב לציין, שעשויים להיות מצבים חריגים הפוטרים את הקבלן מתשלום פיצויים. אם למשל, האיחור במסירה נבע מגורמים שונים שלא תלויים בו כמו אסון טבע, רעידת אדמה, מצב בטחוני וכדומה. 

מטרת החוק

ההסדר בחוק בא לצמצם את הפערים המשמעותיים הקיימים במערכת היחסים בין קבלנים לרוכשי דירות ולחזק את כוחם של ציבור הרוכשים. זאת, במטרה להעניק לאנשים הרבים שרוכשים דירה מקבלן, סעד כספי הולם בגין איחור במסירת דירה חדשה מקבלן. בנוסף, לעודד את הקבלנים לעשות את כל המאמצים הדרושים כדי לא להגיע למצב בו הם לא עומדים במועד המסירה אליו התחייבו. 

חשיבות קבלת סיוע משפטי 

מקרים של איחור במסירת דירה חדשה מקבלן גורמים לרוכשים נזקים כלכליים, חוסר וודאות ועוגמת נפש רבה. כדי להימנע מכך מומלץ לערוך הסכם מכר בליווי משרד עורכי דין ולדעת איזה זכויות עומדות לכם מכוח החוק. בנוסף, בכל מקרה שבו יש איחור במסירת דירה מקבלן, חשוב לפנות בהקדם למשרד עורכי דין מנוסה ובעל מומחיות בתחום. לכן, אם גם אתם מתמודדים עם הסיטואציה המורכבת והלא נעימה של איחור במסירת דירה חדשה מקבלן, חשוב שתזכרו שיש מה לעשות בנדון. אנו, בשפיגל סלמה משרד עורכי דין עומדים לרשותכם בכל עת. נשמח להעניק לכם ייעוץ וליווי משפטי מקצועי, אישי ומסור ולהשיג עבורכם את התוצאות הטובות ביותר. 

לקבלת פרטים נוספים וקביעת פגישת ייעוץ

חייגו 074-764-84-53 או מלאו את הטופס

שירותי המשרד

חדלות פרעון ופשיטת רגל

משרדנו מתמחה בתחום חדלות הפירעון על כל גווניו (פשיטת רגל של יחיד, מימוש נכסים, מחיקת חובות, גיבוש הסדרי חוב, הליכים מול בנקים ומוסדות פיננסיים, הקפאת הליכים והבראת חברות, פירוק חברות).

ליטיגציה אזרחית ומסחרית

למשרדנו ניסיון מצטבר רב שנים בניהול הליכים משפטיים בכל הערכאות, החל מתחילתו ועד לסיום הליכי הערעור, על כל הכרוך בכך, לרבות הליכי ביניים וסעדים זמניים. משרדנו מתמחה בניהול תביעות משפטיות.

מקרקעין (נדל"ן)

משרדנו מעניק שירותים משפטיים לאנשים פרטיים ולגופים מסחריים בעסקאות נדל"ן פרטיות ומסחריות, בין היתר, רכישת ומכירת נדל"ן פרטי ומסחרי והשכרה של נדל"ן פרטי ומסחרי. בנוסף משרדנו מטפל ברישום בתים משותפים.

ירושות וצוואות

הניסיון הרב שנצבר ע"י עוה"ד, בין היתר, כמנהלי עזבון הממונים מטעם בית המשפט לניהול תיקי עיזבונות מורכבים, מאפשר לנו ללוות את לקוחותינו בהסדרת ההון הבין דורי, תוך מתן פתרונות יצירתיים לסוגיות המשפחתיות העולות תוך כדי התהליך.

סייבר

משרדנו מעניק שירותים משפטיים וליווי משפטי לגופים מסחריים ועסקיים בנושאי הגנת הפרטיות, אבטחת מידע והתאמה להוראות הרגולציה החלה בישראל ובעולם בתחום זה, כולל תקנות הגנת הפרטיות, GDPR, CCPA.